
Primăria municipiului Ungheni a elaborat, în premieră, un plan complex de intervenție și întreținere pe timp de iarnă, cu protocoale operaționale, cu obligațiuni clare, stabilite pentru fiecare regie municipală, dar și pentru alte instituții.
În ziua de 1 noiembrie, planul respectiv a fost analizat și discutat cu reprezentanții regiilor municipale. Primarul Vitalie Vrabie s-a arătat satisfăcut de buna conlucrare între Primărie și Consiliul Municipal. Dânsul a menționat că planul elaborat denotă faptul că fiecare știe ce are de făcut și că va acționa, în caz de urgență, prompt și eficient.
Tot pe 1 noiembrie, a fost trecută în revistă și tehnica din dotare: peste 20 de unități, care, în caz de urgență, vor interveni la deszăpezire.
Totodată, primarul Vitalie Vrabie a subliniat faptul că trebuie să se pătrundă de responsabilitate și locuitorii municipiului Ungheni, astfel ca, în caz de situații de urgență, să se implice mai mult.
Planul îl puteți consulta aici.






















